Mediálním počinem měsíce prosince je reklama na restauraci Máneska a prohnaná Le Penová

Komora PR dnes vyhlásila dalšího vítěze pravidelné ankety Mediální počin měsíce. Tentokrát se jím stala reklama na restauraci Máneska a projímadlem prohnaná Le Penová

Domácí kategorii vyhrála reklama na restauraci Máneska s jednoduchým, ale pro některé až pobuřujícím příběhem. Mladý pár v restauraci čeká na jídlo; muž jen tiše sedí, ale jeho partnerka neustále něco vykládá. Partnerkou je upovídaná Slovenka, které přestane mluvit až ve chvíli, kdy se před ní na stole objeví talíř se steakem. V té chvíli je příběh u konce s hláškou „U nás je každá kráva šťastná.“

„ Reklamy postavené na člověku jiné národnosti byly v prosinci hitem s problémy. Reklama T-Mobilu s polským překupníkem nejprve naštvala Poláky, až došlo na diplomatické intervence. Reklama restaurace Máneska poté pobouřila Slováky, i když o něco méně. Sledovanosti obou reklam to ale naopak pomohlo a obě se staly hitem on-line médií. „ říká Jiří Chvojka, předseda představenstva Komory PR.

V zahraniční kategorii získala nejvíce zpráva o černém vtípku členů francouzské krajně pravicové Národní fronty šéfce strany Marine Le Penovou.

Do sklenky s vínem, ze které před tiskovou konferencí popíjel Louis Aliot, přítel šéfky strany Marine Le Penové, tajně přidali projímadlo. Když to vyšlo najevo, straníci je vyloučili. Média po celém světě pak informovala o „prohnané“ Le Penové. Projímadlem samozřejmě.

Komora Public Relations každý měsíc vyhlašuje nejzajímavější mediální počin měsíce. Hlasovat může každý na webových stránkách Komory PR v sekci Mediální počin měsíce, přičemž soutěž probíhá v domácí a zahraniční kategorii. Cílem této ankety je zvýšení zájmu veřejnosti o public relations v České republice.