Komora PR dnes vyhlásila dalšího vítěze pravidelné ankety Mediální počin měsíce. Tentokrát se jím stala kampaň, která má prolomit tabu kolem smrti, a zpráva, že selfie způsobují šíření vší.

Domácí kategorii vyhrála zpráva o zahájení nové kampaně, která má prolomit tabu kolem umírání. Jejím hlavním cílem je otevřít veřejnou debatu o posledních dnech člověka. K tomu má, mimo jiné, sloužit webová aplikace www.mojesmrt.cz. Díky ní je možné utřídit si představy o konci života a sestavit si i seznam posledních přání. Projekt představili jeho pořadatelé z mobilního hospice Cesta domů.

V zahraniční kategorii získala nejvíce hlasů ruská zpráva o nebezpečných selfie, které mohou roznášet vši.

Po Spojených státech amerických a zemích Evropské unie se fotografické autoportréty pořízené mobilním telefonem – selfie – staly hitem i v Rusku. A proti západnímu fenoménu tedy nezbývá asi nic jiného než zahájit anti-kampaň. Před nebezpečím pořizování selfie tak varovala ruská hygienická služba, podle které hrozí díky pořizování autoportrétů epidemické rozšíření vší.

Komora Public Relations každý měsíc vyhlašuje nejzajímavější mediální počin měsíce. Hlasovat může každý na webových stránkách Komory PR v sekci Mediální počin měsíce, přičemž soutěž probíhá v domácí a zahraniční kategorii. Cílem této ankety je zvýšení zájmu veřejnosti o public relations v České republice.