Komora PR dnes vyhlásila dalšího vítěze pravidelné ankety Mediální počin měsíce. Tentokrát se jím stala zpráva o zajížďce turistů autem na Karlův most a letní reportáž o netradičních zahraničních zákazech.

Domácí kategorii vyhrála „o prsa“  čtveřice cizinců, která si udělala vyhlídkovou jízdu autem po Karlově mostě. Sedm století starou stavbu by asi přejeli celou, kdyby je nezastavil rozčílený Pražan. A přestože je most pod dohledem kamer, přestupku si strážníci vůbec nevšimli. Svůj omyl vysvětlovali cizinci navigací. Z článku ale nebylo jasné, zda se opravdu jednalo o zabloudění nebo o chytrou propagaci navigace Tom-Tom, či snad zbrusu nového typu automobilu jedné nejmenované značky.

V zahraniční kategorii získal nejvíce hlasů článek s titulkem: Nelíbat, nesmrkat a za hrad z písku 6 tisíc, který zveřejnilo několik médií ve stejné nebo podobné verzi. Články o bizarních zákazech ve světě přišly stejně jako každý rok těsně před hlavní letní sezónou a jako každý rok jsme se tak dozvěděli, že v Moskvě je přísně zakázáno řídit v okolí Rudého náměstí špinavé auto, v některých švýcarských městech nesmíte splachovat záchod po šesté večer a v Estonsku je zapovězeno hrát při sexu šachy. Vysvětlení pro tento každoroční článek jsou dvě; okurková sezóna je tak velká, že vydavatelské domy sáhly po osvědčeném triku, anebo se jednalo o chytré PR cestovních kanceláří, které často – a samozřejmě náhodou – byly hlavním sponzorem reportáže.

Rozuzlení se možná dočkáme v červencovém kole ankety. V domácí kategorii prozatím soutěží zpráva o střelmistrovi OP Prostějov, kterému hrozí pokuta za kámen letící mezi diváky. V zahraniční kategorii byly nominovány Aerolinky, které stahují vyzývavé instruktážní video a bizarní zákon o nutnosti nabít si počítač, tablet, mobil před odletem do UK a USA.