Český klub mluvčích a Komora Public Relations vyhlásí 10. ročník výroční profesní ceny Granát d.u.v. Mluvčí roku. Slavnostní odpoledne se uskuteční ve středu, 28.5.2014, v Rezidenci primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí v Praze. Záštitu nad vyhlášením Ceny převzal primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček.

Poprvé v historii ceny Mluvčí roku budou spolu s hlavním vítězem vyhlášeni i ti nejlepší krajští tiskoví mluvčí. Hlavním cílem je rozšířit povědomí o Ceně do všech regionů České republiky a také ohodnotit práci všech tiskových mluvčích, kteří svou práci dělají stejně kvalitně jako ti ve velkých městech, společnostech či institucích. Jednou z hlavních změn letošního ročníku Ceny je také přejmenování kategorie „Síň slávy“ na Cenu Anny Veverkové jako výraz hluboké úcty k jejímu zásadnímu přínosu profesi tiskových mluvčích.

Hlavním mediálním partnerem je Vltava-Labe-Press.

Hlavními partnery akce je Granát d.u.v.

V Čestném kolegiu ceny Mluvčí roku letos zasednou bývalí mluvčí, držitelé Ceny v minulých letech, představitelé akademických pracovišť a další autority.

Cena Mluvčí roku je každoročně udělována jednotlivci, který je v profesním postavení tiskového mluvčího nebo postavení obdobném a přímo odpovídá za mediální komunikaci a vytváření mediálního obrazu své instituce a který podle názoru hodnotitelů nejvíce projevuje odborné kvality a přispívá k popularizaci profese tiskových mluvčích a etických principů s touto profesí spojených.

Více informací o ceně Mluvčí roku naleznete na webových stránkách Komory Public Relations; http://www.komorapr.cz/tiskovy-mluvci-roku