Mediální počin měsíce listopadu je plný překvapení, senzací, převratů a trapných i vtipných situací.

Hlasující obou kategorií ankety Komory Public Relations tak mohou vybrat vítěze, jaký tu ještě nebyl.

Nominace Mediálního počinu měsíce listopadu jsou zveřejněny!

Česká republika svědkem velkého překvapení, kdy se Jaromír Bosák – známý specialista a komentátor fotbalu – v listopadu objevil na internetu, kde komentuje jemu netradiční závod mužů na běžkách centrem Prahy. Závod se nakonec ukázal být propagací české punkové skupina Vagyny Dy Praga, která tu točila videoklip pro svou novou píseň z nového alba. Spojení se známou osobností a netradičním sportem v jemu netradičním období splnilo účel; neznámá skupina zaplnila on-line vydání téměř všech deníků. Jednou z českých senzací listopadových dní pak byla extravagantní výstava extravagantních pisoárů, jak novinový titulek informoval. Prototypy funkčních modelů zdobily ostravské centrum Forum Nová Karolina. Ojedinělá výstava 19 extravagantních děl má bavit i upozornit na problém rakoviny prostaty a nedostatečné prevence. Tato výstava byla součástí celosvětové kampaně zvané Movember, která si klade stejné cíle. Čeští umělci šli ovšem ještě extravagantnější cestou.

Za hranicemi České republiky nebylo o senzace a zajímavosti nouze. Zahraniční kategorie listopadového kola nabízí mix těch nejzajímavějších mediální počinů poslední doby.

V polovině listopadu se svět podivil nad nepochopitelnou chybou pilotů, kteří s největším nákladním letadlem na světě – Boeingem Dreamlifterem – omylem přistáli na malém letišti v Kansasu. Neuvěřitelný manévr s gigantem plným nákladu proběhl hladce, problém byl v tom, že rozjezdová dráha na lokálním letišti Jabara je o kilometr kratší, než 72 metrů dlouhý Boeing Dreamlifter ke vzletu potřebuje. Kapitán letadla i letecká společnost se stali přes noc celebritami; nikdo je však neobdivoval, spíše naopak. V listopadu si snad všichni vzpomněli na své mládí a „barové činy“. Britský mladík, který si vyrazil na tah po barech Manchesteru, se totiž probudil na záchodě v Paříži. V taxíku cestou domů z baru ho napadlo zamluvit si last-minute letenku do Paříže, kam mladík nakonec úspěšně doletěl a kde si ustlal na toaletě. Informaci okamžitě převzala všechna světová média. PR a reklamní experti stále tápou, zda se nejednalo o skrytou reklamu na leteckou společnost či bar v Manchesteru. Vtipnou třešničkou pak byla zpráva o vojákovi ukrajinské čestné stráže, který vítal ázerbajdžánského prezidenta a při tom si šavlí srazil pokrývku hlavy. Zareagoval však rychle, čapku s trochou štěstí zachytil na pochvu šavle, kterou držel v druhé ruce. Skandál zachráněn a toliko legračních situací. Denverským „huličům“ asi určitě do smíchu není – bojují proti environmentalismu. V americkém Denveru, má policie k dispozici poněkud netradiční technologickou pomůcku; strážníci vyráží do terénu s velkými přístroji na nose a pátrají po nadměrné koncentraci zápachu z marihuany. Její kouření je sice v Coloradu legální, milovníci konopí však nesmí dýmem zamořovat životní prostředí. Do smíchu také nebylo v listopadu společnosti Apple. Svět se totiž diví, jak je možné, že více než 30 kamionů naplněných až po okraj 5 centovými mincemi přivezlo do sídla společnosti Apple v Kalifornii zaplatit pokutu vyměřenou soudy za nelegální používání patentů Applu v přístrojích Samsung. Odpověď je jednoduchá; Apple zapomněl zmínit systém platby a Samsung si tak mohl vybrat, jak tuto pokutu zaplatí. A samozřejmě vybral to nejtěžší pro Apple. Válka mezi Applem a Samsungem stále pokračuje! Více než trapně se pak v listopadu cítil britský premiér David Cameron. Hlavně britští občané se udivují nad drzostí britského premiéra Davida Camerona, který navrhl, aby reforma veřejných výdajů ve Velké Británii byla součástí „zásadní změny kultury“. Stát má prý dlouhodobě usilovat o „trvalé“ zeštíhlení. Takovýto výrok by nebyl vůbec divný, kdyby to David Cameron neříkal na opulentním banketu, kde stál vedle zlatého křesla, s proslovem položeném na zlatém řečnickém pultu, stříbrnou sochou koně před ním a také ve velmi drahém smokingu.

Co bylo pro Vás v listopadu největším překvapením? Hlasujte pro své favority domácí i zahraniční kategorie ankety Mediální počin měsíce na: http://www.komorapr.cz/medialni-pocin-mesice