Komora PR dnes vyhlásila dalšího vítěze pravidelné ankety Mediální počin měsíce.

Nejvíce hlasů v domácí kategorii ankety získala kandidatura Miroslava Šloufa. Těsně před volbami se totiž ve Straně Práv Občanů – Zemanovci rozhořel boj o kandidátku. Nominován byl i kontroverzní Miroslav Šlouf, a to hned to čela pražské kandidátky. Chvílemi se v mediálním světě spekulovalo, zda nejde pouze o dobře promyšlenou PR kampaň, jak dostat SPOZ do médií a na titulní stránky významných deníků. Ovšem o dobrou PR kampaň rozhodně nešlo; Miroslav Šlouf a Strana práv občanů – Zemanovci (SPOZ) postavili své voliče a dokonce i čestného předsedu Miloše Zemana před volební dilema. Jeho kandidatura za tuto stranu sice znamenala velký mediální zájem, ovšem také pokles preferencí o několik procent takřka v přímém přenosu.

„Pro svůj mediální dopad a příklad špatného politického PR tak tato kauza nemohla zůstat opomenuta ani Komorou Public Relations ani hlasujícími, kteří ji zvolili výhercem domácí kategorie“, říká Jiří Chvojka, předseda představenstva Komory Public Relations.

Hlasující v zahraniční kategorii ankety Mediální počin měsíce nejvíce hlasovali pro vtipné video několika mladých studentů, kteří natočili téměř totožný reklamní spot nového iPhonu 5, který Apple ke svým produktům vždy po slavnostním představení vydává. Apple totiž v říjnu představil dlouho očekávaný iPhone 5S a parodie na sebe nenechaly dlouho čekat. Video mladých studentů bylo ale jedno z nejpovedenějších za poslední roky. Jména se podobala těm reálným. Postavy také. Struktura reklamního videa byla také téměř totožná s tím pravým od Applu, ovšem obsah byl velmi pozměněný. Video se stalo hitem internetu a pravděpodobně parodií roku.