Poslední letní měsíc přinesl velmi zajímavé mediální počiny.

V domácí kategorii srpnového mediálního počinu zaujal Petr Kellner a Jiří Balvín. Na Facebooku se totiž nejdříve objevil falešný profil českého miliardáře Petra Kellnera a rázem mu naletělo na pět set lidí; mezi nimi i známé osobnosti. V politice se pak objevil pravý nový ministr kultury Jiří Balvín. Jeho činy byly velmi přesvědčivé. Nejprve odvolal Jana Buriana z funkce ředitele Národního divadla, aby ho po mediální bouři vrátil zase zpět do funkce. Odvolávám, co (koho) jsem odvolal.

Zahraniční kategorie mediálního počinu srpna může být pro tento měsíc rozdělena do dvou skupin; povedené a nepovedené PR a mediální počiny.

Zajímavé PR a do jisté povedenou akci připravil americký sportovní tým

New Britain Rock Cats. V šoku nechal diváky na baseballovém zápase „fanoušek“ David, který před jejich zraky požádal svou přítelkyni o ruku. Jeho milá Jessica ale nabídku k sňatku odmítla a navíc z hřiště ihned poté utekla. Ukázalo se ale, že tým celou scénku připravil. Proč? To nikdo neví. Zprávu ale převzala světová média jako senzaci a z neznámého týmu se stal rázem známý. Jako naprostá profesionálka se zachovala marocká moderátorka Lena Alvašová, kterou při živém vysílání vyrušila její dcera. Dívenka chtěla své matce vrátit mobilní telefon, ale neuvědomila si, že máma právě čte zprávy. Moderátorka se nenechala vyrušit a pokračovala dál ve čtení zpráv. Nabídky na další pracovní růst na sebe nenechaly dlouho čekat. Jeden z největších počinů v historii bankovnictví se povedl Dmitryovi Agarkovovi, neznámému muži kdesi z Ruska. Dmitry Agarkov totiž přelstil banku. Nešťastný podmínkami a nevyžádanou nabídkou kreditní karty si Agarkov vytiskl obdržené bankovní podmínky, aby do nich zakomponoval své návrhy na změny a požadavky a poslal zpět jako nový návrh nové smlouvy. Banka bez výhrady vše potvrdila. Souhlasila tak například s 0 procenty úrokové sazby na poskytnuté půjčky, neomezenými úvěry, účtem bez poplatků, jakožto i s ustanovením, že banka zaplatí vysoké pokuty za změnu nebo zrušení smlouvy. Nereálné? Ne! Bankovní úředníci jen nečetli smluvní podmínky a spoléhali se, že potenciální klient bude se vším automaticky souhlasit. Gratulujeme!

Na první pohled si velmi nepovedeně, až hrubě, počínala Švýcarská prodavačka kabelek. Jedna z nejbohatších žen světa, slavná americká televizní moderátorka Oprah Winfrey si stěžovala, že se při své nedávné návštěvě Švýcarska stala obětí rasismu. V luxusním obchodě s kabelkami v Curychu prý prodavačka odmítla tuto černošskou celebritu obsloužit. Otázkou ovšem je, zda celá tato zpráva byla urážka nebo jen velmi chytrá kampaň proti rasismu? Největší „fail“ měsíce se pak odehrál v Číně. Čínská oficiální tisková agentura Nová Čína se stala terčem posměchu, když informovala o akvizici The Washington Post. Zcela vážně totiž tvrdila, že miliardář Bezos známý deník koupil náhodným kliknutím myší.

Vyberte si svého srpnového domácího a zahraničního hrdinu a hlasujte na: http://www.komorapr.cz/medialni-pocin-mesice