Komora Public Relations vyhlásila vítěze z řad firem a organizací soukromého i veřejného sektoru devátého ročníku soutěže Firemní médium roku.

Slavnostní odpoledne se uskutečnilo ve středu 18.9. 2013 v Galerii GATE v Praze v Husově ulici 21 od 13:00.

„Letošní ročník byl jeden z nejzajímavějších v historii ankety; přihlásilo se nám téměř třicet různých firem a organizací se svými celkem padesáti médii různých formátů; jednou z nejobsazovanějších kategorií byla pak kategorie Internet, zejména podkategorie WWW stránky a Sociální média. Tato skutečnost tak jenom dokazuje nový trend v oblasti komunikace – přesun informačních a reklamních sdělení z klasických médií na média internetová“ říká předseda představenstva Komory PR Jiří Chvojka.

V odborné porotě, která vyhodnotila Firemní médium roku 2012, zasedl předseda představenstva Komory Public Relations (KoPR) Jiří Chvojka; Jakub Kalenský, novinář a držitel ceny Novinářská křepelka; Jakub Galuška, grafik a Jan Charvát, majitel agentury CCG – Czech Communication Group, s.r.o.

Porotci posuzovali přesnost, důvěryhodnost, strukturu a jazykovou úroveň obsahu, kompozici, úroveň výtvarného sdělení, kontext se soudobým výtvarným trendem, typografii, práci s fotografiemi a ilustracemi a přínos pro propagaci vydavatele.

„ Konečné výsledky poroty byly velmi těsné; každým rokem jsou média velmi dobře graficky zpracovaná, mají nejrůznější formáty a nápadité detaily. Zajímavou podkategorií jsou pak určitě Sociální média, kde důležitou roli hraje aktivita správce média a schopnost spojit každodenní neformální sdělení se sdělením formálním.“ dodává Jiří Chvojka, předseda představenstva Komory Public Relations.

Výherci letošního ročníku jsou následující:

KATEGORIE TISKOVINA – FIREMNÍ TISKOVINA: Business to clients (B2C) – ČD Pro Vás (České dráhy, a.s.)

KATEGORIE TISKOVINA – FIREMNÍ TISKOVINA: INTERNÍ KOMUNIKACE – Kompas (ČSOB, a.s.)

KATEGORIE TISKOVINA – TISKOVINA VEŘEJNÉ A STÁTNÍ SPRÁVY – Muni.cz (Masarykova univerzita )

KATEGORIE VÝROČNÍ ZPRÁVA – FIREMNÍ VÝROČNÍ ZPRÁVA – Výroční zpráva 2012 (Kooperativa pojišťovna, a.s.)

KATEGORIE INTERNET – WWW STRÁNKY – www.ceskapojistovna.cz (Česká pojišťovna, a.s.)

KATEGORIE INTERNET – Sociální sítě – Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

Čestné uznání Komory Public Relations (KoPR) – Most fandí sportu (Magistrát města Mostu)

Zvláštní cena poroty – Navigátor (ČSOB, a.s.)

Anketa Firemní médium roku je hodnocením kvality komunikace segmentu propagačních časopisů, internetových stránek a dalších komunikačních nástrojů, které v České republice používají organizace všech typů k oslovení svých zákazníků nebo zaměstnanců. Soutěžící se

mohou přihlásit do následujících kategorií a podkategorií: Tiskovina, Výroční zpráva, Internet a Studentské medium. Soutěž má mnohaletou tradici a Komora Public Relations ji převzala do své péče v loňském roce.

Více informací o anketě Firemní médium roku naleznete na webových stránkách Komory Public Relations; http://www.komorapr.cz/firemni-medium-roku