Mediální počin měsíce vypadá pro tento měsíc takto. Hlasujte!

V červnu, zejména v jeho druhé polovině, býval téměř každý, myslí i tělem, jednou nohou na dovolené. Mediální počiny června jsou toho svědkem.

Domácí scénu zachvátila politická krize způsobená kauzou Nagygate. A hned v úvodu se dokonce ztratil premiér. Každý občan České republiky cítil svou občanskou povinnost premiéra najít, a proto se rozběhla rozsáhlá pátrací akce. Dominoval twitter se svou #pomoc_při_pátrání, kde Češi tweetovali, zda v jejich okolí premiér je, či není. Dle zpráv nebyl v kumbále, jídelně, lednici, depozitáři, vagonu metra, či za otáčejícím se logem ČT; celý den byl totiž ve své pracovně. Dnes už víme, že je na nucené dovolené. Každopádně Nečas zamotal všem hlavu. Dokonce i meteorologickému zpravodajství České televize, když informovalo, že se na nás opravdu řítí, v této době nezvyklý, nečas. V létě totiž měly být mrazy více jak mínus deset. Možná kvůli právě kvůli tomuto nečasu koupil Andrej Babiš pro zlepšení nálady vydavatelský dům Mafra. Na dovolenou ale rozhodně nejel a spíše hodně pracoval; jeho twitterová komunikace byla enormní a někdy i velmi vtipná.

Na západě se taky začínalo pomalu dovolenkovat.

Edward Snowden se vydal na svou vytouženou cestu kolem světa. Zkusil Hongkong a poté se vydal do latinské Ameriky. Vzal to ale oklikou a zatím se mu asi njevíc líbí v Moskvě. Uvidí se, kam všude se podívá a na jak dlouho. A protože ho všichni chtějí, lítají s ním po celém světě i novináři. Dokonce si novináři zaplatili velmi drahou letenku v abstinentském letu ruského Aeroflotu, protože si mysleli, že tam poletí Edward Snowden. Nakonec ale neletěl a novináři si krátili chvíli i falešným twitterovým účtem. V Číně pak vznikla nová vychytávka léta – nasazovací umělé chlupaté nohy. Zpráva, které se rozšířila z microbloggingu, zaplavila náhle celý svět. Nová „chic“ letní vychytávka to ovšem nakonec nebyla. Z celé akce se totiž vyklubala velmi nápaditá antifeministická kampaň.

Koho byste poslali za jeho počin na dovolenou? A koho ne? Hlasujte zde!