Duben, měsíc „aprílů“, nabídl zajímavé mediální počiny; některé nás i celý svět nachytaly, některé rozesmály a některé nás rozplakaly.

Domácí půdu rozesmála kauza okolo Václava Moravce, který se očividně snažil ve svých Otázkách nachytat Martina Shenara, ovšem bez úspěchu a spíše nachytal sám sebe. K tomu všemu ještě válčí s Reflexem – nemají se rádi, a to zrovna v květnu, kdy je lásky čas. Celé Česko pak ještě rozesmály dva projekty, které se tak nějak objevily z ničeho nic. Prvním z nich je Přiznání, kde se kluci, holky, studenti nebo i padlí diktátoři anonymně přiznávají ke všemu špatnému a vtipnému, co udělali. Druhé je Píšu diplomku, kde se studenti a absolventi, co už diplomku napsali, přiznávají naopak k tomu, co neudělali. O souboji Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v médiích ohledně velvyslanců si pak snad každý občan říkal, jestli je to jedna z dalších reality show.

V zahraničí ovšem v dubnu nebylo příliš mnoho situací k úsměvu.

Bostonský maraton byl ukončen bombovým atentátem dvou Čečenců a svět si zase pletl Čečence s Čechy. V každém případě bostonská policie atentátníky dopadla a téměř v přímém přenosu informovala o všem na svém twitteru. Nebylo to veselé počtení, ale byl to však profesionální počin vládní instituce, podle kterého se dají dělat učebnice PR a komunikace. V reakci na záměnu Čečenska a Česka vydal satirický web The Daily Curran článek, který citoval smyšlenou výzvu aljašské exguvernérky Sarah Palinové ke „spálení Prahy“. Samozřejmě tím v aprílu napálil aprílem celý svět. Sdílení a retweetování na sociálních médií bylo ohromné. Celý svět pak také rozplakala zpráva úmrtí Margaret Thatcherové. Bez nadsázky se dá ale říci, že smutkem i radostí. Svět je totiž v názorech na Margaret Thatcherovou stále velmi výrazně rozdělen. To pak dokládají jen titulní strany z celého světa.

Napište nám, kdo Vás v dubnu napálil, rozesmál či rozplakal a hlasujte na: http://www.komorapr.cz/medialni-pocin-mesice