Březen byl plný novinek a změn – a to poměrně zásadních. Změnil se čas ze zimního na letní, změnilo se počasí z jarního na zimní a změnily se všelijaké poměry na domácí i světové půdě.

V České republice se například změnil prezident – oficiálně byl inaugurován do svého úřadu a přednesl projev s jasně vytyčenými změnami, kterých chce dosáhnout. V rámci svého úřadu chce také bojovat s ostrůvky „negativní deviace“, mezi které patří i novináři. Zajímavý posun této profese. Ornelle Štikové se změnil život. Narodil se jí syn – Quentin. Nic zásadního se nestalo, ovšem pro české bulvární novináře to byla „pecka“. Jednalo se pravděpodobně o největší PR akci v dějinách moderní české bulvární žurnalistiky. Těžko říci, zda takovýto posun v novinařině můžeme očekávat i dále. Jestli na té negativní deviaci nebude něco pravdivého. Na poli týdeníků jsme v březnu zaznamenali nový přírůstek – Týdeník agenda. Tento revoluční týdeník se ovšem změnil na fiktivní a sami autoři projektu si pak tuto vlastní kampaň pletli s guerillou a virálem.

Ve světě se mění rovnováha sil, tedy alespoň se o to na východě snaží severokorejský režim. V rámci snahy o tyto změny používá Kim Čong – Un (stálice v naší anketě, pozn. redakce) nový směr „Muscle PR“ (o které jsme Vás informovali v předchozím měsíci ve spojitosti s Robertem Ficem). Uvidíme, zda se mu to povede! Vatikán si změnil svého vůdce. Místo papeže Benedikta XVI. si kardinálové zvolili Františka. A ten si zakládá na jiném přístupu než jeho předchůdce. Z Vatikánu tedy hned tweetovali světu – zajímavý posun. Změny jsme se také dočkali v pojetí PR Stunt. Zahraničními médii označený největší internetový kyber útok se ukázal být jen PR Stunt akcí. Zajímavé, kam až se dá v dnešním PR zajít.

Ukažte nám, co Vám nejvíce změnilo život v měsíci březnu a hlasujte na: http://www.komorapr.cz/medialni-pocin-mesice