Vánoce jsou svátky klidu a míru. A také dárků. Poslední mediální počin roku 2012, Mediální počin měsíce prosince, byl Vánocemi ovlivněný velmi – dárky se rozdávaly. Ale ten klid, mír a lásku jen ne a ne nenajít.

Karolína Peake dostala předčasný dárek v podobě ministerského křesla na Ministerstvu obrany České republiky. Ku příležitosti jmenování se rozhodla, že i ona udělí předčasné vánoční dárky, ovšem ne každý dárek potěší – rozdávala totiž vyhazovy. Experti při každých Vánocích radí, že i dárky se dají reklamovat, a tak dotčení obdarovaní reklamovali tyto dary u předsedy vlády České republiky Petra Nečase. Reklamace byly vyřízeny do osmi dnů a ve stylu známého pořekadla „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“ i Karolína Peake dostala své vánoční odvolání. V mezičase si ještě stihla založit Facebook, aby mediálně komunikovala a veřejně přísahala – Peake na svůj pupík – že se s Bartákem nesešla. Vít Bárta také rozdával ve Sněmovně vánoční dárky. Dal Kalouskovi basu piv. Těžko říci, zda je to dobrý dárek, hlavně z hlediska druhu. To Miroslav Kalousek určitě vybral tento rok špatně. Rozdával pohrůžky soudem. Vánoce jsou svátky, kdy si politici, podnikatelé, sportovci a obecně téměř všichni lidé přejí nejrůznější přání. Miroslav Pelta si jako vánoční dárek přál osvobození českého fotbalu od korupce mezinárodní fotbalovou asociací UEFA. I nestalo se, Míro kamaráde, a UEFA zatím se svým darem čeká. Lidé si na Vánoce přáli hlavně vše dobré, veselý a šťastný nový rok. Veselý tedy bude určitě. I v souvislosti s přímou volbou prezidenta lidé na internetu nejvíc hledali Okamuru, který se vždy někde ztratí a pak zase objeví s něčím novým, a výtvarníka a profesora Franze. Na Vánoce by si lidé měli pomáhat, být k sobě slušní a shovívaví a občas si prostě vzájemně pomoci jen tak, bez nároku na honorář. Dnešní doba je ovšem symbolizována heslem „nic není zadarmo“ a v případě zbavení života už vůbec ne. Zbavení života je za 5 korun, tedy aspoň dle vánočního ceníku.

Dárky se rozdávaly nehledě na kontinent. U nás byl Ježíšek, ve světě Děda Mráz, Santa Claus, občas policista, Kate Middleton či Kim Ir-sen.

Policie v Austrálii rozdávala hlavně varování. Mluvila o tom, jak je nebezpečné hrát si s ohněm a petardami. Také ovšem varovala před Applem a jejich mapami, prý jsou totiž životu nebezpečné. Hrůza! Špatný dárek pro ty, co dostali Apple k Vánocům. Británie dostala dárek nejkrásnější, který byl ovšem zahalen smutkem. Kate Middleton je těhotná a na svět přijde nástupce trůnu. Yes, co víc si britská královna a královská rodina mohly přát. To, co si ovšem nikdo nepřál, byla smrt nevinné zdravotní sestry. Na druhé straně zeměkoule máme nového hrdinu. Kim Čong-un jedniznačně vede. Dostal lukrativní místo předsedy strany a zároveň vůdce země Severní Korea, v listopadu se pak stal nejvíce sexy mužem planety a pod stromečkem mu Kim Ir-sen nadělil i vítězství v anketě Osobnost roku. Aneb když se daří, tak se daří. Nedařilo se ovšem Mayum, ale vánoční dar dali lidstvu z daleka ze všech nejlepší. Konce světa nakonec nepřišel. Kde asi udělali Mayové ze západu chybu? Jedeme dál. V roce 2013 při mediálním počinu na viděnou.

Co Vás uplynulý měsíc v médiích nejvíce zaujalo? Hlasujte na http://www.komorapr.cz/medialni-pocin-mesice! Mediálním počinem měsíce se stává ta událost, která získá nejvyšší počet hlasů v každé kategorii.