Vánoce před námi, listopad za námi. Je čas zhodnotit, kdo minulý měsíc ovládnul média. Mediální počin měsíce listopadu!

V listopadu by se mohlo zdát, že krize a negativní časy jsou pryč. Česká republika totiž kvete – procházíme totiž evolucí a dle mediálních počinů pozitivní.

Tomáš Klus vyfoukl Karlu Gottovi zlatého Slavíka. Daniel Landa ovšem vyfoukl všem divákům přímého přenosu i ten poslední úsměv na tváři. A nejenom všem divákům, ale i jeho fanouškům, kouzelníkům, politikům. Daniel Landa opouští hudební showbusiness a mění se v kouzelníka Žito 44, který změní svět. Zajímavá pozitivní evoluce jednoho člověka. Nebo negativní? Evolucí pokračoval i Leo Express. Tento přepravce po kolejích totiž chtěl vystartovat o měsíc dříve, ovšem chyba se vloudila a nepovedlo se. Mohlo by se zdát, že za vším stojí podceněná příprava, technické problémy nebo možná i neochota přepravců pustit mezi své vody dalšího přepravce. V žádném případě. Statečný tiskový mluvčí je kamenem úrazu. Ještě, že k tomu přistupují pozitivně. Život Jaromíra Jágra také probíhá pozitivní technologickou evolucí. Jaromír Jágr si totiž založil Facebook a sbírá tak nové přátelé. V každém případě se z fleku může oženit s Ornelou Štikovou či Ivetou Bartošovou a případně si otevřít PR agenturu a živit se psaním vtipných příspěvků.

Když Česká republika pozitivní evoluci, svět nesmí být pozadu.

Viviane Redingová konečně zařídila pozitivní časy pro ženy Evropské Unie. Ženy EU tak budou zase o krůček blíže ke stoprocentní rovnoprávnosti. K milníku sta procent rovnosti jim po nové směrnici bude chybět již jen 10%, ovšem zatím pouze ve velkých firmách. Už tedy jenom krůček. Kim Čong Un zažívá v poslední době velmi pozitivní růst. Stal se lídrem své strany, své země a tento měsíc i nejvíce sexy mužem planety. Čínští novináři ovšem ještě ve své evoluci nedospěli k jazykové a inteligentní vyspělosti, a tak si satirický text amerických novin vyložili zase po svém. Lidé obecně pravděpodobně ještě nedospěli. Důvěřivé sdílení každého nesmyslu za účelem jednoduchého a rychlého zbohatnutí se nezdá býti symbolem vyspělosti – dospělosti. Nebo snad ano?

Co Vás uplynulý měsíc v médiích nejvíce zaujalo? Hlasujte na http://www.komorapr.cz/medialni-pocin-mesice! Mediálním počinem měsíce se stává ta událost, která získá nejvyšší počet hlasů v každé kategorii.