Komora PR vyhlásila dalšího vítěze pravidelné ankety Mediální počin měsíce. Tentokrát se jím stal Komunista z Prahy 8, který „chtěl pověsit kapitalisty“ a hackery narušené ruské opoziční volby.

V poslední době je „retro“ cool. Módní návrháři, hudebníci, filmaři a lidé dalších profesí historické dění často reflektují a inspirují se časy minulými. Společnost se minulostí také ráda inspiruje – a většinou v pozitivním slova smyslu. Tento měsíc jsme se ale posunuli o krok zpět. Komunisté, přesněji komunista z Prahy 8, chce totiž „věšet kapitalisty“. Nebo snad chtějí „věšet“ kapitalisté komunisty pomocí štvavé kampaně, která byla pravděpodobně uměle vytvořena za účelem vyvolání negativních emocí? Vypadá to, že používáme trháky minulosti.

Naši bývalí přátelé a kamarádi z východního bloku používají pro trháky z minulosti současné nástroje, a to velmi dobře. V matičce Rusku se totiž opozice pokoušela posunout dopředu. Marně. Opozice této opozice, Putin myšleno, se snaží – pořád stále dokola – nechat opozici pozadu. Tentokrát k tomu využil nové on-line nástroje, a to když hackeři napadli tyto volby a znemožnili jim tak klidný, přirozený a demokratický průběh. Alespoň jde tedy s dobou.

V tuto chvíli již mohou všichni zájemci ankety Mediální počin měsíce posílat nominace na mediální počin měsíce listopadu na email info@komorapr.cz .