Dnes je pondělí – nový týden, nové informace, nové kauzy a nový mediální počin měsíce. Nechali jsme Vám čas na nominování těch nejzajímavějších témat a vyplatilo se. Tento měsíc se toho sešlo hodně – opravdu hodně. Mediální počin měsíce října!

V České republice jsme se minulý měsíc vrátili v čase zpět – přesněji o dvaadvacet let. Nebo více?

Roman Smetana, který se vrátil z vězení, do kterého se má zase vrátit zpět, si přišel popovídat se současným panem premiérem Nečasem o tom, kam se vrátí či nevrátí, případně kdy a jestli by se vracet nemusel. Nečas se v krajích s ODS vrátil do řad poražených, a tak odpověď samozřejmě neznal. Obecně jsme se vrátili v čase v mravech či etickém jednání. Časopis BEL MONDO okopíroval titulku z jiného magazínu Le Monde, který vyšel ve Francii. Asi si soudruzi mysleli, že za železnou oponou to nikdo nezaregistruje. Jako společnost jsme se také posunuli o krok zpět. Komunisté totiž chtějí věšet kapitalisty. Nebo kapitalisté komunisty ve štvavé kampani? Vypadá to, že používáme trháky minulosti. Evropská unie zrušila pomazánkové máslo a donutila tak lidi přemýšlet nad tím, jak by změnili název, aby tento klenot české gastronomie z dob minulých nebyl nikdy zapomenut. Staré dobré časy nám zachránil kandidát na prezidenta naší země, když si rozmyslel, že bude své PR dělat postaru, přesněji jako v dobách devadesátých – dáme novinářům pomyšlení a oni nám na oplátku udělají pomyšlení v oblasti PR.

Ani svět nebyl pozadu, když v mnoha ohledech směřoval v čase zpět.

V matičce Rusku se zase opozice pokoušela posunout dopředu. Marně. Opozice této opozice, Putin myšleno, se snaží – pořád stále dokola – nechat opozici pozadu. Tentokrát k tomu využil nové on-line nástroje. Chytrý to inovátor! Evropská unie se zase vzhlíží ve starých dobrých časech některých svých východních členů, a proto se snaží o kvalitní PR skrze mírové ceny. Jestlipak už to ale není až moc nostalgie. Floridský guvernér je starý dobrý chlípník, a to doslova. Svým následovníkům nedává, jak by bylo v moderním světě běžné, tipy na webové stránky, ale na sex po telefonu. Opravdu zlaté devadesátky.

Tentokrát bylo v malém-velkém světě rušno, že?

Co Vás uplynulý měsíc v médiích nejvíce zaujalo? Hlasujte na http://www.komorapr.cz/medialni-pocin-mesice! Mediálním počinem měsíce se stává ta událost, která získá nejvyšší počet hlasů v každé kategorii.